весняний карась
Після танення льоду на наших водоймах починається весняне пожвавлення. Риби виходять з зимувальних ям і починають посилено годуватися перед нерестом. Після того, як вода прогріється до температури 6-10 С, дуже активними стають і карасі. У кожній водоймі вони переживають зиму по-різному. Десь вони просто стоять на глибоких ділянках річки чи ставка, а десь зариваються в мул на глибину півметра і більше.
Ловля карася навесні
За зиму карась втрачає дуже багато сил і з настанням весни він прагнути заповнити її. Адже попереду нерест - дуже важливий період в житті риб. А під час нересту Карасик потрібно ще більше енергії. Тому в цей відносно короткий часовий проміжок (від танення льоду до нересту) ці риби посилено харчуються. Рибалки цей час називають «преднерестовий жор». Жор у карасів триває 2-3 тижні. Початок і закінчення його залежить від погоди і регіону. Чим раніше зійде лід тим раніше активізуються карасі. Але найчастіше період активного клювання карася проходить в кінці весни: починається з кінця квітня і закінчується в двадцятих числах травня.
Час лову карася.
Хороший клювання спостерігається після сходу сонця і ввечері. Якщо погода ясна, сонячна, то клювати буде протягом всього дня. Але більш-менш активні клювання будуть і в теплу похмуру погоду, якщо вона встановилася кілька днів тому. Під час зміни погоди (наприклад, з теплою сонячною на вітряну і дощову) клювання припиняється.
Кращі місця для риболовлі
можна побачити неозброєним поглядом. Під час весняного жора карась дуже активно риється в мулі, піднімаючи муть і бульбашки з дна. Також ви можете помітити, як він плаває серед трави (очерету, очерету і т. Д.) - Вона помітно колишеться.
А взагалі, навесні зграйки карасів навесні підходять ближче до берега, де достатньо корму. Помічено, що активне клювання спостерігається в тих місцях, де вода добре прогрівається сонцем. У затінених ділянках водойми клювання дуже млявий.
Прикормка для карася.
Як правило, весняний карась дуже голодний, і його можна наловити в великій кількості навіть без підгодовування. Але тільки в тому випадку, якщо ви вибрали правильне місце і погодні умови в повній мірі влаштовують цих риб.
Але для того, щоб клювання були частими і сама ловля була більш результативною, рекомендую трохи підгодувати рибок. Головне, щоб принада не була дуже ситної. Досить, щоб вона приваблювала їх своїм ароматом.
Весняна ловля карася
Основою весняної прикормки можуть служити панірувальні сухарі. У них можна додати трохи розмеленого печива, манної крупи і ін. Склад приманки для лову карасів залежить від вашої фантазії. Якщо ви не бажайте фантазувати, то можна купити готовий корм для коропових риб в рибальському магазині.
Але обов'язково в підгодовування додайте «тварини» інгредієнти. Дуже добре привертає зголоднілих після зими риб дрібно нарізаний дощовий черв'як. Дрібний мотиль - теж дуже хороша приманка, яка приверне карася.
Не можна однозначно сказати про те, яку наживку насаджувати на гачок. Звичайно, карась найкраще буде клювати на звичайного хробака або мотиля. Але рибалки зі стажем рекомендують завжди пробувати щось нове. Навіть такі начебто не рибальські страви на кшталт пастили дуже подобаються карасів. Хоч тварини насадки залучають цих риб своєї калорійністю і ситністю, не забувайте про кукурудзі, горосі, перловки і макаронах.
На що ловити весняного карася.
волосінь
При лові карася краще використовувати плетену волосінь, яка на відміну від моно, практично не розтягується і чітко передає клювання дуже обережного карася. У той час на поводок краще використовувати моно волосінь, діаметром в перетині 0,12 - 0,16мм. Використання шнура на повідку може спричинити за собою, велику ймовірність перехлестиванія. На відміну від лові ляща на фідер, при лові карася, коштувати використовувати не сильно довгі повідці, їх довжина повинна бути не більше 30 см. Тим самим наблизивши насадку до годівниці.
Оснащення і монтаж
При лові карася на водоймі зі стоячою водою або не сильним плином найкраще показав себе монтаж "симетрична петля".
При лові на течії добре покажуть себе монтажі:
Асиметрична петля.
Гвинтокрил
Трубочка-відвід. Основний мінус цієї оснастки - додатковий предмет (трубочка), яка часто демаскує снасть.
Годівниця.
Як годівниць бажано використовувати годівницю FLATTY Feeder PSP і LATTY Feeder INLINE. Головною особливістю даних годівниць, є те, що вони завжди опускатися на дно підгодовуванням верх, при цьому глибоко не поринала в мул. При клюванні карася, годівниця легко ковзає по дну, тим самим не створює додаткового опору.
При лові карася в повніше підійдуть годівниці 5-20 грам круглої форми. На протязі варто використовувати годівниці прямокутних форм.
Гачки бажано використовувати невеликих розмірів. Карась - це риба, у якої невеликий рот, і часто після підсічки риба чіпляється за гачок губами, дуже рідко заковтує насадку з гачком повністю. Тому добре підійдуть гачки 3-4 номера.
підгодовування
Під час лову карася в стоячій воді, варто розуміти, що підгодовування опинившись на дні, буде знаходитися там, рівно до того моменту, поки риба повністю не з'їсть її. Карась може є підгодовування, не звертаючи уваги на надану йому наживку. Тому бажано додати в приманку загущувач-сполучна. Це робиться для того, щоб після чергової підсічки на дні залишалося якнайменше прикормки і вся увага була зосереджено на нашу годівницю, поруч з якою знаходиться гачок з насадкою.

|