З фідером за карасем: насадка й підгодовування
Влітку можна успішно ловити ставкового карася за допомогою фідера з квівертіпа, особливо якщо рибалка вправно володіє снастю і знає повадки карася даного водойми. Початок статті читайте тут.
НАСАДКА
Черв'як часто застосовується для лову у водоймах, де переважно мешкає великий карась. Якщо докучає дрібниця, то її успішно відсікає наживлені на гачок маринована кукурудза «Бондюель» або перловка (від 1 до 3 зерен на гачку). Але одна кукурудза не завжди буває за смаком карасю, часто малоактивний карась воліє кукурудзу в поєднанні з хробаком. Черв'як в поєднанні з кукурудзою або без такої може вдягатися гармошкою, панчохою, гроном (з дрібних черв'яків) - все залежить від активності риби. Корисно поєднувати пензлик з дрібних червоних черв'яків з однієї білої личинкою опариша, яка на дні виділяється білою плямою. Якщо клювання впевнені, при наживлені хробака панчохою карась нерідко самозасекается.
На великих ставках великий карась часто вважає за краще нарізку з черв'яків, нанизану на гачок.
При капризний клюванні великого карася несподіваний ефект може дати поєднання пофарбованої в червоний колір кукурудзи зі звичайним «Бондюель». Жовте і червоне зерна, одночасно нанизані на гачок, на дні виглядають привабливо не тільки для крупного карася, але і для коропа. До того ж буває в продажу пофарбована кукурудза зазвичай і розрахована для лову коропа, тому вона просочується спеціальними ароматичними добавками, в тому числі і полуничною.
У водоймах, де водиться тільки карась, йому до смаку буває мотиль «в бутерброді» з опаришем. На деяких ставках добре працює насадка у вигляді кругляки крутосваренние манки. Не виключаються й інші варіанти насадок.
підгодовування
Вибравши водойму, місце і час лову, загодовують зону, куди будуть закидати оснащення фідерів. Для цього беремо рогатку з гумою середньої жорсткості, здатну прицільно стріляти кульками прикормки на відстань 30-50 м. Візуально зазначивши орієнтир на іншому березі, наприклад у вигляді окремо стоїть дерева, куща або іншого предмета, робимо у напрямку до нього закид куль прикормки. Вони можуть лягати кілька неуважно, але потім, після закидання годівниці з основним кормом, карась все одно підійде до гачків, так як вже попередньо підтягнеться до зони лову.
Позначку дальності закидання на волосіні робимо або водостійким маркером, або заводимо волосінь за кліпсу котушки після першого закиду і в подальшому робимо точні кидки на цю відстань.
Для фідерних годівниць можна застосовувати різні варіанти корми. Наприклад, купуємо в магазині зарекомендувала себе підгодовування з позначкою «карась» і, розбавивши її водою з даного водойми, ретельно розмішуємо. Сюди ж додаємо парену пшенку. Іноді замість пшенки для обважнення додають просіяний берегової грунт. Якщо потрібно, щоб підгодовування швидко руйнувалася, в неї потрібно включити опариша.
Інший варіант. Розмочуємо в воді свіжий білий хліб і додаємо його в підгодовування, яку попередньо також змочуємо водою. Після додавання хліба консистенція підгодовування повинна бути в'язка. Найпростіший склад прикормки: комбікорм, подрібнена кукурудза, ароматизатори. Дуже уловистою по карасю виявилася підгодовування Fish Bait. При попутної ловлі коропа можна додати в неї полуничний ароматизатор.
Опариша і дрібного мотиля корисно додавати в підгодовування при нічному лові навіть на тих водоймах, де багато дрібної риби, адже вона в нічний час у дна практично не годується.
Ось ще один простий, але уловистий варіант підгодовування. Смажені в лушпинні і проверчені через м'ясорубку насіння розминаємо з розмоченим пшеничним хлібом хорошої якості.
При одночасній лові крупного карася і коропа в підгодовування додаємо жовту і червону кукурудзу, а також деякі інші великі фракції рослинного походження.
 
|