Фідер для початківців. Промір глибини, визначення рельєфу та складу дна.
Одним з вирішальних умов успішного лову фідером є правильно вибране місце лову. Тому досвідчені майстри фідера надають великого значення пошуку перспективного місця на водоймі. Які ж місця можна вважати більш вигідними при пошуку риби? Ну, по-перше, це місця з достатньою глибиною, а краще місце з перепадом глибин, своєрідна підводна сходинка - брівка. У такому місці завжди накопичується всякий донний сміття, в тому числі і їжа для риби. Бровка є непоганим укриттям від хижака. Перспективними також вважаються виходи з глибоких ям, невеликі ямки і канави на дні. Більш привабливими для риби можна вважати місця з більш твердим дном, особливо покриті черепашками - улюбленою їжею ляща, язя, великої плотви. Взагалі помічено, що чим більше ділянку дна відрізняється по глибині, рельєфу і складу донного грунту, від загального стану дна, тим більше це місце виглядає привабливим в плані пошуку риби. Як можна відшукати такі перспективні місця в будь-якій водоймі? Досвідчені рибалки користуються в основному двома способами для пошуку заповітного місця. Це промер глибини за допомогою поплавка-маркера і «простукуванням» дна грузилом за допомогою джиговой проводки.
Уявімо, що рибалка прибув на водойму. Для початку варто візуально вивчити місце лову - наявність водної та берегової рослинності, сплесків риби, течії, берегової лінії, присутність сусідів-рибалок і т. Д. Вибравши відповідну ділянку, приступаємо до вивчення глибин цієї ділянки і рельєфу дна.
маркерПромер глибини поплавком-маркером в фідерної ловлі
Як влаштована снасть для проміру глибини маркером. Для цих цілей зазвичай використовують недороге телескопічне вудилище і безінерційну котушку. До кінця основної жилки, на більш тонкому повідку кріпиться грузило масою 40-60гр - поводок, при глухому зачепі врятує всю снасть, пожертвувавши лише грузилом. По основній волосіні, на кільці з вертлюжком, вільно переміщається поплавець-маркер.
При закиданні снасті поплавок зміщується безпосередньо до грузила. Виконавши закид в обраному напрямку, даємо можливість спливти маркера на поверхню, послабивши натяг волосіні. Після спливання маркера починаємо змотувати волосінь на котушку, вважаючи обертів котушки. Обертаємо ручку котушки поки поплавок-маркер не впреться в грузило. Різні котушки мають різні діаметри шпулі, тому і довжина волосіні, змотувати за один оборот котушки, у всіх різна. Помноживши довжину волосіні, що відповідає одному обороту вашої котушки, на кількість оборотів котушки до досягнення маркером грузила, отримуємо глибину водойми в точці закидання.
Після досягнення маркера грузила і вироблених підрахунків, рухом вудлища перемещаем вантаж разом з маркером на метр ближче до берега. І знову послаблюючи волосінь, дозволяємо маркера спливти на поверхню. Після спливання маркера, обертаємо ручку котушки, вважаючи обертів, до удару маркера про грузило - обчислюємо глибину і знову, за допомогою вудилища, переміщаємо вантаж з маркером приблизно на один метр. І так далі, до самого берега. Подібними закидами, виконуваними віялоподібно по всьому сектору, проміряти глибину обраного місця.
Після певної кількості виконаних замірів прийде досвід, що дозволяє досить швидко справлятися з цією операцією.
Вивчення рельєфу і складу дна в фідерної ловлі
Виконавши заміри глибини, і склавши для себе приблизну картину рельєфу дна, варто приступити до більш точному вивченню нерівностей і складу дна. Причому більш пильну увагу потрібно приділити місцям з більшою глибиною. Наше завдання знайти ті перспективні місця, про які ми говорили вище - тобто бровки, виходи з ям, донні канави, місця з більш твердим ґрунтом не сильно зарослі водоростями, а також місця скупчення донних черепашок.
Для цієї мети досвідчені рибалки «простукують» дно грузилом. Робиться це в такий спосіб. Беремо звичайне фідерне вудилище з м'якою вершинкою. М'яка вершинка більш точно передає найменші удари. Чіпляємо на волосінь грузило вагою від 1 до 3 унцій. Робимо закидання в обраний сектор. Після опускання грузила на дно, вудилищем повільно волочив вантаж по дну, фіксуючи вібрацію і удари рукою і кінчиком вудилища. Волочіння виконуємо тільки за допомогою вудилища, але не котушки. Котушкою вибираємо тільки надлишок волосіні. Що можна «прочитати» з поведінки грузила під час проводки:
* Мулисте, м'яке дно або заросле травою передається постійною легкої навантаженням.
* Якщо дно тверде і без трави - опір руху вантажу набагато менше.
* Рух грузила по черепашок віддає в руку частим, дрібним постукуванням.
* Рух грузила на підйом передається зростаючим навантаженням, а рух вниз, навпаки, ослабленням опору. В яму грузило опускається взагалі без будь-якого опору, поки поштовх в руку не визначить досягнення грузилом дна.
* Бровка «читається» більш різким зростанням навантаження і подальшим різким послабленіем.катушка
Якщо відповідне місце знайдено, потрібно запам'ятати, а краще зробити замітку, в сторону якого орієнтира був зроблений закид, і на якій відстані від берега знаходиться перспективне місце. Відстань до місця запам'ятовуємо за кількістю оборотів котушки. Чому краще зробити замітки про розташування перспективних місць. Справа в тому, що під час розвідки хороших місць зазвичай буває кілька, звичайно ж, все не запам'ятаєш. Добре якщо перше ж відповідне місце обрадує хорошим клюванням. Але не варто на це розраховувати, не завжди так буває. Тому і доводиться тримати в пам'яті на такий випадок ще пару привабливих місць.
Щоб з великою точністю потрапляти годівницею при закиданні в вибране місце потрібно, по-перше, визначити і запам'ятати орієнтир, в сторону якого робимо закид. Орієнтиром може слугувати що завгодно, дерево або кущ на протилежному березі, великий камінь і т.д. Відстань до обраного місця відраховується оборотами котушки і фіксується намотуванням гумки безпосередньо на котушку. Гумка допоможе витримувати потрібну відстань, утримуючи волосінь. Користуватися кліпсою на котушці для утримання волосіні небажано, так як велика ймовірність обриву волосіні в місці защемлення.
Зрозуміло, що досвід «читання» дна приходить не відразу - потрібен час і постійні тренування безпосередньо на риболовлі, а іноді є сенс приїхати на вибране місце заздалегідь і потренуватися в промірах глибини і визначенню рельєфу дна. Вибравши заздалегідь підходяще місце і зробивши необхідні замітки в блокноті, ви заощадите такий дорогоцінний час на риболовлі. Взагалі подібні замітки, зібрані в різні роки, на різних водоймах і при різних погодних умовах з фіксацією складу прикормки, наживки і спійманої риби дорогого коштують. На цій основі сформується ваш досвід лову, і без улову ви вже ніколи не будете.

|